Anasayfa  »  Kazan Meslek Yüksekokulu

Genel Bilgi

2007 yılında kurulmuş olan Başkent Üniversitesi Kazan Meslek Yüksekokulu'nda Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme Yönetimi, Dış Ticaret, Lojistik ile Mekatronik programlarında ön lisans eğitimi verilmektedir. Yüksekokulumuzun amacı, ulusunu ve ülkesini seven, dünyayı tanıyan, düşünen, üreten, yenilikleri izleyebilen, nitelikli ve bilinçli meslek elemanları yetiştirmektir.

Kuramsal ve uygulamalı derslerin bir arada yürütülmesi, iş başında eğitim ilkesine bağlı olarak 30 iş gününden oluşan zorunlu yaz stajı uygulaması ve en az bir yabancı dile egemen öğrencilerin yetiştirilmesi çağdaş bir anlayışla hazırlanan eğitim ve öğretim programlarımızın ortak özellikleridir. Eğitim programlarımız Bologna Süreci kapsamında hazırlanmaktadır. Üniversitemizin Erasmus Belgesi'ne sahip olması nedeniyle, Yüksekokulumuz Leonardo da Vinci Programı üyesidir. Tüm öğrencilere öğrenimleri süresince yararlanabilecekleri %50, %75 ve %100 oranlarında burs verilmektedir.

Eğitim dilimiz Türkçedir. Bir yıl süreli yoğun İngilizce programı (İngilizce Hazırlık) isteğe bağlıdır. Ön lisans eğitimimiz süresince akademik ve mesleki amaçlı İngilizce eğitimi programlarımızda yer almaktadır.

Mezun olan öğrencilerimiz dikey geçiş sınavı (DGS) sonucuna göre vakıf ve kamu üniversitelerinde lisans eğitimlerine devam edebilmektedirler.