Anasayfa  »  Sosyal Bilimler Enstitüsü »  Müzik ve Sahne Sanatları Anabilim Dalı Performans Tezsiz Yüksek Lisans Programı

DERS ADIDERS KODUYARIYILTEORİ1 + UYGULAMA (Saat)AKTS
İLERİ OYUNCULUK TEKNİKLERİ II PRF514 Program Ders Listesi-Program Ders Listesi---- 2 + 0 4

DERSİN TÜRÜSeçmeli
DERSİN DÜZEYİTezsiz Yüksek Lisans
DERSİN YILI-
YARIYILProgram Ders Listesi-Program Ders Listesi----
AKTS4
ÖĞRETİM ELEMAN(LAR)I-
DERSİN ÖĞRENME KAZANIMLARI Bu dersin sonunda öğrenciler;
1) icra ettiği eserlerin bestecilerine ve dönemlerine ait stil ve yorum ayrıntılarını bilir, bu ayrıntıları dinleyiciyle iletişim kurarak icra ettiği eserler aracılığıyla sergiler.
DERSİN VERİLİŞ BİÇİMİYüz Yüze
DERSİN ÖNKOŞULLARIYok
ÖNERİLEN DERSLERYok
DERS İÇERİĞİ
HAFTAKONULAR
1. Hafta Öğrencinin alanı ile ilgili repertuvardan seçilmiş romantik eserler üzerinde ritmik ve müzikal metin çalışmaları.
2. Hafta Öğrencinin alanı ile ilgili repertuvardan seçilmiş romantik eserler üzerinde ritmik ve müzikal metin çalışmaları.
3. Hafta Öğrencinin alanı ile ilgili repertuvardan seçilmiş romantik eserler üzerinde ritmik ve müzikal metin çalışmaları.
4. Hafta Öğrencinin alanı ile ilgili repertuvardan seçilmiş romantik eserler üzerinde sonorite, tını ve müzik estetiği çalışmaları.
5. Hafta Öğrencinin alanı ile ilgili repertuvardan seçilmiş romantik eserler üzerinde sonorite, tını ve müzik estetiği çalışmaları.
6. Hafta Öğrencinin alanı ile ilgili repertuvardan seçilmiş romantik eserler üzerinde sonorite, tını ve müzik estetiği çalışmaları.
7. Hafta Öğrencinin alanı ile ilgili repertuvardan seçilmiş romantik eserler üzerinde sonorite, tını ve müzik estetiği çalışmaları.
8. Hafta Ara sınav.
9. Hafta Öğrencinin alanı ile ilgili repertuvardan seçilmiş romantik eserler üzerinde yorum ve konser performansına yönelik çalışmalar.
10. Hafta Öğrencinin alanı ile ilgili repertuvardan seçilmiş romantik eserler üzerinde yorum ve konser performansına yönelik çalışmalar.
11. Hafta Öğrencinin alanı ile ilgili repertuvardan seçilmiş romantik eserler üzerinde yorum ve konser performansına yönelik çalışmalar.
12. Hafta Öğrencinin alanı ile ilgili repertuvardan seçilmiş romantik eserler üzerinde yorum ve konser performansına yönelik çalışmalar.
13. Hafta Öğrencinin alanı ile ilgili repertuvardan seçilmiş romantik eserler üzerinde yorum ve konser performansına yönelik çalışmalar.
14. Hafta Öğrencinin alanı ile ilgili repertuvardan seçilmiş romantik eserler üzerinde yorum ve konser performansına yönelik çalışmalar.
ZORUNLU YA DA ÖNERİLEN KAYNAKLAR-
ÖĞRETİM YÖNTEM VE TEKNİKLERİAnlatım,Eğitim-Uygulama
DEĞERLENDİRME YÖNTEMİ VE GEÇME KRİTERLERİ
 SayısıToplam Katkısı(%)
Ara Sınav140
Toplam(%)40
Yıl İçinin Başarıya Oranı(%)40
Finalin Başarıya Oranı(%)60
Toplam(%)100
DİLTürkçe
STAJ / UYGULAMAYok
  

PROGRAM YETERLİLİKLERİ (P) / DERSİN ÖĞRENME KAZANIMLARI (Ö) MATRİSİ
Ö1
P1 
P2 
P3 
P4 
P5 
P6 
P7 
P8 
P9 
P10 
P11 
P12 
P13 
P14  X
P15 
P16 
P17 
P18 
P19 
P20